x

WordPress, tüm dünyada en çok tercih edilen yayın platformudur ve kullanım oranları gün geçtikçe de artmaktadır. Gerek kullanım rahatlığı gerekse esnekliği WordPress’i internet dünyasında lider konuma getirmiştir. Aşağıdaki grafik bu durumu adeta kanıtlar niteliktedir. Google arama trendlerini kısaca araştırdık ve tüm dünyada WordPress, Blogger ve Joomla’nın arama trendini inceledik.

WordPress trends

WordPress’in çok tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise, binlerce ücretsiz tema ve eklenti seçeneklerinin olmasıdır. İnternette çok basit aramalardan sonra karşınıza çıkan birbirinden güzel ve faydalı ücretsiz WordPress Temaları ve eklentileri içerisinden, size düşen sadece hangisini seçeceğiniz olacaktır.

WordPress Temaları

WordPress temaları ile ilgili seçim yaparken karşınıza iki seçenek çıkacaktır: Ücretsiz WordPress Temaları ve Premium WordPress Temaları. İki grubun da kendine göre avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır ve bu kararı başta vermeniz sizi ileride yaşanacak büyük zahmetlerden kurtaracaktır.

Ücretsiz WordPress Temaları

Ücretsiz WordPress temaları, adından da anlaşılacağı gibi ücretsizdir. Yani bu tarz bir tema yüklemeye karar verdiğiniz taktirde ömür boyu kimseye en ufak bir ücret bile ödemenize gerek kalmayacaktır.

HEMEN ARA